İnternet portalımız, Türkiye’nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Bodrum’da tatil yapacak olan misafirlerimize, ihtiyaç duydukları bilgiyi anında sunabilmek ve tatilleri süresince yardımcı olabilmek için kurulmuştur.

 

TOP
Image Alt

RAMAZAN BAYRAMINA ÖZEL GAP TURU

RAMAZAN BAYRAMINA ÖZEL GAP TURU

/ kişi başı
(0 Reviews)

 

TUR PROGRAMI

Akşam saat 17.00 Ören Yalı Ofis önünden saat 18.00  Milas karayollarından siz değerli misafirlerimizi alarak harika yolculuğumuz başlıyor.

1.GÜN

Sabah Adana Pozantı Demireller Dinlenme Tesislerin de kahvaltı molasının ardından Çukurova’nın incisi Adana’ya hareket ediyoruz. Adana şehir merkezine vardıktan sonra Dünyanın hala kullanımın da olan en eski Taş Köprüsü unvanını  taşıyan ve görkemli bir Roma Dönemi eseri olan Seyhan Nehri üzerindeki Taş Köprüyü ve şehrin simgesi haline gelen ,büyüklüğü ve ihtişamıyla ziyaretçilerini büyüleyen Adana Sabancı Merkez Camiini ,Kazancılar çarşısı ve Saat kulesini görüyoruz. Adana’ya gelmişken meşhur lezzeti Adana kebabının tadına bakıp şalgamını içiyor yemek molasından sonra Adana’dan ayrılarak rotamızı Güneydoğu Anadolu’nun en merak edilen şehirlerinden Gaziantep’e çeviriyoruz. Konaklama için Gaziantep’deki otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.

  1. GÜN:

Sabah otelimizde kahvaltımızı alarak Rehberimiz eşliğinde Gaziantep’deki turumuz başlıyor. El işçiliğinin sanata dönüştüğü Osmanlı döneminde Anadolu’nun ticaret merkezlerinden biri olan Gaziantep için önemli bir yere sahip olan Bakırcılar çarşısını gezerek sıradaki durağımız Gaziantep  Zeugma Mozaik Müzesini ziyaret ediyoruz. İpek yolu üzerinde bulunan Gaziantep tarihte farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmasından dolayı zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Mutfak kültürü UNESCO tarafından tescillenen Gaziantep’te alacağımız öğle yemeğimizde Katmer, Baklava ,Ali Nazik Kebabı gibi yöresel lezzetlerle turumuzu tatlandırıyor sıradaki durağımız Urfa’ya doğru yola çıkıyoruz .Yolumuz üzerinde bulunan Halfeti’de tekne turu ve Batık Camii ziyaret ediyor buradaki turumuzu tamamlayarak konaklama için otelimize geçiyoruz.

3.GÜN

Sabah otelimizdeki kahvaltımızı alarak Urfa’daki gezimize hız kesmeden devam ediyoruz. Peygamberler şehri Urfa’ da görülmesi gereken geleneksel mimarisiyle inşa edilmiş  Harran evlerini inceleyip ziyaret ettikten sonra fotoğraflarımızı çekip bölge halkıyla kaynaşıp sıradaki durağımız Hz.İbrahim’in ateşe atıldığı yer olarak nam salmış Balıklı Gölü ziyaret edip tarihe tanıklık ediyor Urfa Tarihi kapalı  çarşıda yöresel kıyafetler ve aksesuarlar ,bakır süs eşyaları ev gereçleri sevdiklerinize hediyelik eşyalar için serbest zaman alışveriş turu yapıyor ve Tarihi kapalı çarşıdan ayrılarak muhteşem sıra gecesine geçiyor doyasıya eğleniyor program sonrası otelimize dinlenmeye geçiyoruz.

  1. GÜN

Sabah otelimizde kahvaltımızı alarak tarihin 0 noktası olarak bilinen yerleşik hayatı simgeleyen ve tarıma işaret eden Buğdayın ilk izlerini taşıyan Göbeklitepe’yi ziyaret ediyor tarihe bir kez daha tanıklık ediyoruz . Göbekli tepedeki turumuzun ardından Mardin’e geçiyoruz .Mardin deyince aklımıza zamanın durması geliyor. Çünkü Mardin mimari , arkeolojik görsel değerleri bulunan Güneydoğunun şiirsel kentlerinsen birisidir .Mardin’in tarihi dar sokaklarını gezip fotoğraflarımızı geçip serbest zaman veriyoruz. Grubumuzla beraber tekrar Mardin Midyat’a geçiyor tarihi konakları geziyor ve buradan akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz .Akşam yemeğimizi canlı müzik eşliğinde tamamlayıp dinlenmeye geçiyoruz.

5.GÜN:Sabah otelimizde kahvaltımızı alarak Diyarbakır’a geçiyoruz .Diyarbakır’da 4 Ayaklı Minare ve Ulu Camii ziyaret ediyor çarşısını geziyor meşhur ciğer’in tadına bakarak dönüş için yola çıkıyoruz.

EK BİLGİLER:

Rehberimiz programını tamamen yetiştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklikler yapabilir.

Tur öncesi veya Tur Esnasında Hava Muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Topçuoğulları Travel’ın sorumluluğu yoktur.

Tura iştirak eden kişilerin şahsi eşyaları, çantaları , valizleri ,yapmış olduğu alışveriş paketleri kendi sorumluluğunda olup unutulan /kaybolan/çalınan eşyalardan Topçuoğulları Travel sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunması durumunda Ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasın da yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Değerlendirme

Değerlendirme yapabilir veya görüntüleyebilirsiniz.

0.0
Rating 0

Post a Comment

You don't have permission to register
Need Help? Chat with us